Medias, 31 martie 2020 – În cadrul Muzeului Gazelor Naturale a debutat anul acesta “Atelierul de robotică pentru copii”, ca o colaborare între Muzeul Gazelor, Asociația Energia Inteligentă și firma Med Service (reprezentanța Citroen-Peugeot Mediaș).
Atelierul si-a sistat activitatea, dar de astăzi imprimantele 3D sunt folosite pentru a produce viziere pentru personalul medical al spitalelor din zonă. Asociația Energia Inteligentă a achiziționat materialele necesare si s-a început producția de viziere. Ne așteptăm la o producție de cca 500 de viziere pe săptămână.




More Stories
Nu criza petrolului ne va distruge, ci obișnuința cu ea. Când realitatea fierbe lent, apare eșecul colectiv în orice criză, cu atât mai mult în cea a petrolului
Petrolul României. Povestea unui sistem energetic care a făcut din România o putere petrolieră europeană
A început numărătoarea inversă către atingerea dezideratului „zero case fără energie electrică”Asociația Energia Inteligentă implementează o nouă etapă de „Energie pentru Viață”
ZILELE PREVENIRII DEZASTRELOR TG JIU 31 MAI- 2 IUNIE 2024