EVOLUȚIA PREȚULUI GAZELOR NATURALE PRIN RESTRUCTURAREA SECTORULUI GAZELOR NATURALE

Asociatia Energia Inteligenta alaturi de Platforma Financial Intelligence organizeaza in data de 27 septembrie 2019, Masa rotundă cu participarea a aproximativ 40 de persoane: oficiali ai autorităților de stat, specialiști de top din piața gazelor, jurnaliști și alții. Participanții la dezbatere vor avea oportunitatea să-și facă auzită părerea sau să pună întrebări într-un cadru organizat, opiniile acestora putând fi preluate ca subiecte de presă.

Dorim ca la acest eveniment participanții nu doar să afle, dar și să modeleze consecințele deciziilor politice, pe care până acum doar le suportau.

Temele pe care dorim sa le discutam impreuna sunt:

• Evoluția prețului gazelor naturale;
  • Cauzele creșterii prețului gazelor naturale;
  • Efectele OUG 114/2018 asupra evoluției prețului gazelor naturale;
  • Tendințe ale creșterii prețului gazelor naturale;
  • Prețul gazelor naturale în iarna 2019/2020;
  • Clienți casnici, clienți protejați, clienți vulnerabili;
  • Restructurarea sectorului gazelor naturale, o metodă de reducere a prețului gazelor naturale;
  • Prețul Corect al Gazelor Naturale;
  • Cine și când trebuie să intervină în controlul prețului;
  • Prețul gazelor naturale în Europa;
  • Perspectiva evoluției prețului gazelor după demararea exploatării în Marea Neagră.

Accesul la eveniment este gratuit, dar se va realiza pe bază de invitație, iar locurile sunt limitate. Pentru a putea participa la eveniment va rugam sa solicitati invitatia de participare accesand adresa (click pe poza de mai jos):

MASA ROTUNDA Evoluția prețului gazelor naturale prin restructurarea sectorului gazelor naturale

Facultatea de Inginerie Sibiu - Specializarea Ingineria și managementul sistemelor de producție, masterate în “Valorificarea Gazelor Naturale” Universitatea Sibiu, în „Managementul și marketingul petrolului” Universitatea Petrol și Gaze Ploiești, în „Modernizarea energetică a clădirilor” Universitatea Brașov. Titlul Ştiinţific în domeniul Științe Inginerești, Specializarea Mecanica fluidelor. Expert tehnic extra judiciar și consultant in domeniul petrol si gaze eliberat de Asociația Experților Europeni Agreați din Paris si Expert tehnic judiciar în domeniul petrol și gaze în cadrul Ministerului Justiției.